Lecąc do Barcelony nie spodziewałam się tego co się stanie! Po prostu zakochałam się! Wspomnienia z Barcelony to jedne z najlepszych jakie mam! I mimo, że Barcelona jest tak blisko, jedyne 3 godziny lotu samolotem to zrobiła na mnie piorunujące wrażenie!

Myśląc o Barcelonie od razu widzę przed oczyma przepiękną, ale jakże ogromną wciąż nieukończoną Sagrade Familię zaprojektowaną przez słynnego architekta Antonio Gaudiego. Budowa świątyni trwa już ponad 100 lat, a zakończenie prac jest planowane na 2026 rok. Jej wielkość jest nie do opisania. Aż ciężko jest ją sfotografować.

Wspomniany już Antoniu Gaudi był architektem, który w Barcelonie pozostawił po sobie wiele projektów. Spacerując uliczkami miasta możemy spotkać zaprojektowane przez niego Casa Milà oraz Casa Batlló, które są naprawdę imponujące. W parku Güell, który również jest obowiązkowym punktem zwiedzania Barcelony, znajdziemy kolorowe i zabawne budynki zaprojektowane również przez Gaudiego.

Barcelona jest gratką dla wszystkich fanów piłki nożnej, a szczególnie dla kibiców FC Barcelony. Zwiedzając Barceloną warto wybrać się na stadion Camp Nou nawet jeśli nie jest się fanem piłki nożnej. Sam fakt bycia na tym potężnym stadionie jest ciekawym przeżyciem. Oczywiście w sklepiku przy stadionie można nabyć wiele gadżetów z logiem FC Barcelony.

Barcelona kojarzy mi się również z przepysznym jedzenie, świeżymi owocami morza, słynną iberyjską wędliną, dojrzałymi i smacznymi owocami oraz różnorodnymi serami. Warto wpaść na bazar La Boquerie gdzie znajdziemy wszystkie te smakołyki.

Spacerując po Barcelonie polecam wybrać się do urokliwej gotyckiej dzielnicy, która położona jest w samym sercu starego miasta, odwiedzić plac świętego Jakuba, który jest patronem Katalonii oraz przespacerować się po najsłynniejsze ulicy Barcelony La Rambla, przy której znajduje się wspomniany wcześniej bazar La Boquerie.

Miłym zakończeniem dnia będzie podziwianie słynnych, magicznych, tańczących fontann.

Jeśli chcesz zwiedzić Barcelonę i zakochać się w niej tak jak ja sprawdź naszą ofertę. Możesz wybrać się na wypoczynek na Costa Brawa i odwiedzić Barcelonę podczas jednodniowej wycieczki fakultatywnej lub wybrać jedną z naszych wycieczek objazdowych i po za piękną Barceloną zwiedzić również inne części tego jakże fascynującego kraju.