Wypoczynek na Costa Brava to idealny plan! Gwarantowana pogoda od maj do października, krótki lot, możliwość odwiedzenia wielu pięknych miejsc oraz błogie plażowanie. Jeśli tego szukasz Costa Brava będzie idealnym pomysłem na udane wakacje.

Jeśli plażowanie jest Twoim hobby Costa Brava jest wprost da Ciebie. Każda z plaż jest inna, lecz łączy je wspaniała natura. Śródziemnomorski klimat sprzyja plażowaniu i co roku przyciąga tysiące turystów. Bez obaw, bez problemu znajdziesz piękne zatokowe plaże, na których nie ma zbyt wielu turystów i można się wyciszyć.

Miłośnicy natury na Costa Brava poczują się jak w raju! W okresie letnim woń kwiatów i cytrusowych drzew unosi się w powietrzu. Warto wybrać się również do ogrodów botanicznych, w których godzinami można spacerować i podziwiać piękno natury.

Wypoczywając na Costa Brava polecam wybranie się na całodniową wycieczkę fakultatywną do Barcelony, podczas której zobaczymy najciekawsze miejsca tego pięknego miasta. Więcej informacji o zwiedzaniu Barcelony znajdzie w poście poświęconym Barcelonie – LINK.

Costa Brava będzie idealnym pomysłem dla osób młodych, którzy lubią wieczorami wybrać się na miasto. Wzdłuż wybrzeża znajduje się kilkanaście miast, które praktycznie nie zasypiają. Jednym z nich jest Lloret de Mar, gdzie bez problemowo nawet w środku tygodnia można imprezować do białego rana. Jeśli lubisz wybrać się na shopping to jest to również idealne miasto dla Ciebie.

Piękno góry Montserrat można oglądać godzinami ze względu na jej charakterystyczny kształt. Podczas wycieczki jest okazja przejechać się kolejką linowo terenową po zboczu góry. Spojrzenie z lotu ptaka na Pireneje oraz okoliczne tereny robi ogromne wrażenie. Sanktuarium Matki Boskiej Montserrat już od prawie 1000 tysięcy lat corocznie jest odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata, którzy przybywają by czcić Czarną Madonnę.

Girona od razu kojarzy mi się z serialem „Gra o Tron” – każdy na pewno o nim słyszał. To właśnie tam było nagrywane kilkanaście scen szóstego sezonu, a Ty można dokładnie odwiedzić te miejsca. Będąc w Gironie po za miejscami, gdzie był nagrywany serial koniecznie trzeba odwiedzić stare miasto i poznać jego 2000 letnią historię oraz cudowną katedrę.

Wybór Costy Bravy na udane wczasy brzmi jak plan? Sprawdź polecane przez nas hotele lub sprawdź naszą całą ofertę i wybierz się na wymarzony urlop.