Powiew irlandzkiego wiatru to uczucie, którego nie da się zapomnieć! Piękna zielona trawa, owce pasące się ma wzgórzach. Wszystko dopełnione majestatyczną architekturą tego nadzwyczajnego Państwa. Rozwiane włosy, zapierające dech w piersiach widoki, wzburzony ocean, piękne miejsca, a teraz niezapomniane wspomnienia – tak w skrócie mogę podsumować moją podróży do Irlandii.

 

Irlandia zaskakuje na każdym kroku. Mnie urzekła jej różnorodna architektura. Nowoczesne miasta kryjące w sobie zabytkowe kamienice, zamki czy ratusze. Kolorowe drzwi domów i szyldy na restauracjach jakich nie spotka się w wielu miastach europejskich. Potęga i mnogość pięknie zachowanych zamków również wprowadza w podziw.

 

Niesamowite 200 metrowe klify podczas wizyty na klifach Moher na długo pozostaną w mojej pamięci. Rozbijające się fale wodne o ściany klifów i ich dźwięk. Ich wielkości i potęgi nie oddadzą żadne zdjęcia. Tam po prostu trzeba być, zobaczyć to i poczuć.

 

Będąc w Irlandii nie może zabraknąć czasu na odwiedzenie wysp z archipelagu Aran. Wyspy te słyną z bogato rozwiniętego folkloru. Miejscowa ludność zajmuje się wyrobem ubrań z wełny, rybołówstwem oraz rolnictwem. Wizyta w skansenie Bunartty również pozwoli poczuć mikroklimat irlandzkiej wsi.

 

Kupując pamiątki w Irlandii nie sposób nie spotkać podobizny patrona Irlandii jakim jest świąt Patryk. Według legendy święty Patryk sprowadził na wyspę chrześcijaństwo jednocześnie uwalniając wyspę od węży, które były odwiecznym problemem mieszkańców. Co roku 17 marca w rocznicę śmierci patrona Irlandii mieszkańcy noszą zielone ubrania i piją tradycyjne irlandzkie whisky.

 

Marzysz by poczuć ten wiatr we włosach? Poznać kulturę tego wspaniałego kraju, a może napić się tradycyjnej whisky czy słynnego piwa Guinness? Sprawdź nasze wycieczki objazdowe po Irlandii i przeżyj fantastyczną przygodę!