Amman – Umm Qais – Ajlun – Jerash – Tell Mar Elias – Anjara – Góra Nebo – Madaba – rzeka Jordan (miejsce chrztu Jezusa)...

Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawa, przelot do Ammanu i rozpoczęcie pielgrzymki do Jordanii. Przejazd do centrum miasta, krótkie zwiedzanie starożytnej Filadelfii: rzymski amfiteatr, cytadela. Następnie możliwość obejrzenia z zewnątrz meczetu króla Abdullaha (w razie późnych przylotów program zostanie zrealizowany 8. dnia). Przejazd do hotelu, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli), nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do Umm Qais, tam zwiedzanie ruin dawnych miast – rzymskiego i otomańskiego z pięknym widokiem na Jezioro Galilejskie. Przejazd do Aljun – zwiedzanie dawnego średniowiecznego zamku krzyżowców. Przejazd od Jerash, które jest najlepiej zachowanym Rzymskim miastem we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie i wyjazd do Tell Mar Elias. To biblijne Tiszbe, rodzinna miejscowość proroka Eliasza, gdzie zachowały się ruiny bizantyjskiej świątyni. Później przejazd do Anjary – nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Górskiej z cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Na koniec dnia czas wolny w Ammanie, możliwość zakupów. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wyjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną – Kanaan. Przejazd do doliny Jordanu i miejsca Chrztu Chrystusa, odkrytego przez archeologów zaledwie przed kilku laty. Przejazd do Madaby, jordańskiego centrum mozaik w okresie bizantyjskim, jak i obecnie, które słynie z najstarszej mapy mozaikowej świata, uwzględniającej Jerozolimę. Przejazd do hotelu w Wadi Musa (Petrze) na nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Petry – wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Kolacja i nocleg w hotelu Petrze.

Dzień 6
Po śniadaniu krótki postój w Wadi Musa w miejscu, w którym Mojżesz uderzył w skałę. Potem wyjazd na tęczową pustynię Wadi Rum; na miejscu nastąpi zmiana środka transportu na samochody o napędzie 4×4 i przejazd po pustyni, słynącej ze wspaniałych klifów, skał, dolin i barw. Nocleg w okolicy Wadi Rum w namiotach na pustyni wraz z kolacją.

Dzień 7
Śniadanie w wyjątkowym krajobrazie i przejazd na północ Autostradą Pustynną. Przejazd nad znane z właściwości kosmetycznych i medycznych Morze Martwe, najniżej położone miejsce na ziemi; możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w okolicy Ammanu.

Dzień 8
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Jordanii.

 

terminy: 02.09 - 09.09.2024

cena od 5 199 zł/os.

MIEJSCA WYLOTU Kraków, Poznań

 

CENA ZAWIERA

 • przelot do Ammanu i z powrotem z bagażem podręcznym 40x20x25 cm,
 • przejazdy w Jordanii klimatyzowanym autobusem lub busem
 • przejazdy jeepami po Wadi Rum,
 • jeden nocleg w obozowisku w namiotach na pustyni,
 • 7 śniadań oraz 7 lub 6 kolacji,
 • 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • wizę jordańską,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), ,
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).,

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, miejscowych przewodników, opłat wjazdowych i miejscowych, napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek systemu Tour Audio Guide – obowiązkowy koszt 240 USD/os., płatne pilotowi.

 

 W celu dokonania rezerwacji lub jakichkolwiek pytań

proszę skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500