Grota Jeita – Harissa – Beiteddine – Bika Kafra – Las Bożych Cedrów – Qozhaya – Annaya – Byblos – Jrabta – Kfifane – Baalbek – Zahle – Bzommar – Sydon – Bejrut – Ksara – Magdouche – Nourieh – Balamand

Dzień 1 
Przyjazd na lotnisko w Warszawie, odprawy i przelot do Bejrutu.

Dzień 2
Lądowanie w Libanie, odprawy i transfer do hotelu. Późne śniadanie, wyjazd na południe do Beiteddine, gdzie wejdziemy do bogato dekorowanego pałacu – Wielkiego Seraju; dawnej rezydencji tureckiego gubernatora, późniejszej letniej rezydencji prezydenta Libanu. Przejazd do Maghdouche, gdzie nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Sydonu, nadmorska twierdza krzyżowców, odpoczynek nad morzem. Przejazd do Bejrutu – Corniche – tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wyjazd do miejsc związanych z postacią św. Charbela oraz pustelników – Ojców Pustyni. Zobaczymy wioskę Świętego, Bika Kafra, na wysokości 1500 m n.p.m. oraz jego dom rodzinny. Następnie przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Potem nawiedzenie klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Dzień ze św. Charbelem w Annaya. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Z tego względu jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela oraz mnicha bł. Stefana Nehmé, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu. O postaciach tych dowiemy się, będąc w miejscowości Kfifane. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, wyjazd na wschód do Baalbek, starożytnego Heliopolis, określanego jako jedno z najpiękniejszych miast hellenistycznych. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie burzenia świątyni jerozolimskiej przez Tytusa Flawiusza w roku 70 n.e. obok w Baalbek kończono właśnie budowę największej ówczesnej świątyni świata grecko-rzymskiego – tzw. wielkiej świątyni ku czci Jowisza-Baala. Do budowy całego kompleksu wykorzystywano jedne z największych na Ziemi, obrobione bloki kamienne. Obok w kamieniołomach zobaczymy słynny Kamień Południa ważący ponad 1100 ton. Po zwiedzaniu kompleksu świątyń w Baalbek wizyta w sanktuarium Matki Bożej w największym chrześcijańskim mieście Bliskiego Wschodu – Zahle. Region słynie z uprawy winorośli i produkcji wina, zwiedzimy jaskinie Ksara i skosztujemy win w niej przechowywanych. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd na północ do starożytnego Byblos (Jbeil), najwspanialszego niegdyś portu fenickiego eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsca powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO - mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Przejazd do Balamand – prawosławny klasztor antiocheński, poświęcony Dziewicy Maryi i św. Jerzemu. Przejazd do Nourieh – nawiedzenie klasztoru Matki Bożej Światła w Hamacie. Kolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Pobyt w Harissa – ważnym sanktuarium maryjnym chrześcijan libańskich. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Libanu, Katedra Maronicka. Wycieczka do grot Jeita, najdłuższej jaskini na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita jest jedną z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważaną za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Bzommar – nawiedzenie kaplicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II – jedynej na Bliskim Wschodzie. Znajdują się tu relikwie papieża oraz świętych libańskich. Jest to również miejsce cudów – zanotowano tu już kilka uzdrowień. Powrót do hotelu, kolacja nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu (możliwym w formie pakietu) przejazd na lotnisko, odprawy i wylot do Polski, zakończenie pielgrzymki do Libanu.


terminy: 16.07 - 24.07.2024
10.09 - 18.09.2024
15.10 - 23.10.2024

cena od 6 599 zł/os.

MIEJSCA WYLOTU Warszawa

CENA ZAWIERA

  • przelot Polska - Bejrut – Polska (możliwa przesiadka) z bagażem podręcznym (55x40x23 cm, max. 8 kg),
  • przejazdy w Libanie klimatyzowanym autobusem,
  • 7 noclegów w hotelu ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, (w terminie marcowym: 8 noclegów)
  • 7 śniadań i 6 kolacji, (w terminie marcowym: 8 śniadań i 7 kolacji)
  • opiekę pilota wycieczek,
  • opiekę duchową i Msze św.,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł),

CENA NIE ZAWIERA

  • lokalnych przewodników, biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat miejscowych i wjazdowych, słuchawek systemu tour audio guide, zwyczajowych napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek systemu Tour Audio Guide - obowiązkowy koszt 200 USD/os., płatne pilotowi.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500