Miasto Meksyk - Guadalupe - Teotihuacan - Cholula - Tonatzintla - Puebla - Cacahuamilpa - Taxco - Acapulco

Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy i przelot do Meksyku. Lądowanie w Ameryce, odprawy i rozpoczęcie wycieczki do Meksyku. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2 
Po śniadaniu przejazd do Miasta Meksyk – rozpoczęcie wycieczki po tej metropolii, jednej z największych aglomeracji świata, wzniesionej na gruzach prastarego Tenochtitlan. Wizyta w historycznym centrum Miasta Meksyk, na Placu Konstytucji (zwanym popularnie "Zocalo"), w Pałacu Narodowym (freski słynnego artysty Diego Rivery), w Katedrze Metropolitalnej (kryjącej wiele "poloników") oraz przy ruinach największej piramidy azteckiej (tzw. Templo Mayor). Następnie wycieczka do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 50 km od stolicy, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer pośród wykopalisk, m.in. Aleja Zmarłych, piramidy Słońca i Księżyca. Na koniec wizyta w warsztacie produkującym pamiątki z półszlachetnych kamieni. Kolacja w pobliżu piramid, powrót na nocleg do stolicy.

Dzień 3
Śniadanie i wyjazd na południe do Puebla, stolicy stanu o tej samej nazwie. Spacer po centrum historycznym (również wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) – katedra, kościół św. Dominika z kaplicą Matki Boskiej Różańcowej, nazwaną w XIX w. Ósmym Cudem Świata. Potem spacer "Słodką Uliczką" z możliwością degustacji i zakupu wspaniałych słodyczy regionalnych. Następnie przejazd do Cholula, gdzie znajduje się największa pod względem objętości piramida na świecie, na której szczycie wznosi się kolonialny kościół. Wizyta w malutkim miasteczku Tonantzintla, słynnym z zadziwiającego kościółka w stylu baroku folklorystycznego – unikat w skali światowej! Powrót do miasta Pueblo na kolację i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku stanu Morelos. Przejazd do Jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w Ameryce Łacińskiej, gdzie nakręcono wiele filmów i gdzie mają miejsce ekskluzywne koncerty światowej sławy artystów. Przejazd do górniczego Taxco – meksykańskiej stolicy srebra. Wizyta w kapiącym od złota kościele św. Pryski i św. Sebastiana, którego budowę i wystrój wnętrza sfinansował tylko jeden człowiek. Następnie panorama miasta z okolicznych punktów widokowych. Później wizyta w warsztacie srebra – możliwość zakupu wysokiej klasy srebrnych wyrobów biżuteryjnych i użytkowych. Kolacja i nocleg w hotelu w Taxco.

Dzień 5
Śniadanie i przejazd do Acapulco – najsłynniejszego kurortu meksykańskiego nad Pacyfikiem, a dawniej portu łączącego hiszpańskie kolonie w Ameryce i Azji. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie.

Dzień 6
Wypoczynek w Acapulco w formule All Inclusive. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych.

Dzień 7
Śniadanie, około południa wyjazd z hotelu w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze wizyta w Hacjendzie Vista Hermosa. Obiad w Hacjendzie. Zakwaterowanie w hotelu w Meksyku.

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Antropologii, gdzie na dwóch poziomach ukazano rozwój indiańskich kultur Mezoameryki. Następnie przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Obiad w lokalnej restauracji. Potem transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny.

Dzień 9 
Lądowanie w Europie, zakończenie wycieczki do Meksyku.

 

terminy: 15 - 23.03.2024

cena od 12 990 zł/os.

 

MIEJSCA WYLOTU: Warszawa

CENA ZAWIERA

  • przeloty Warszawa / Berlin - Meksyk - Warszawa / Berlin , wraz z bagażem podręczym (55x35x25 cm, 10 kg) i bagażem rejestrowym 23 kg,
  • przejazdy w Meksyku autobusem,
  • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
  • hotele w Acapulco w opcji All Inclusive
  • śniadania oraz obiady i kolacje wg programu, ,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 3uro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodnika w języku polskim w Meksyku, napiwków dla bell-boyów, kierowców i pozostałej obsługi miejscowej, opłat miejscowych oraz słuchawek tour-audio guide dla każdego uczestnika - obowiązkowy koszt 180 USD/os., płatne pilotowi.

 

 W celu dokonania rezerwacji lub jakichkolwiek pytań

proszę skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500