Miasto Meksyk - Guadalupe - Teotihuacan - Cholula - Tonatzintla - Puebla - Cacahuamilpa - Taxco - Acapulco

Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, przelot i rozpoczęcie pielgrzymki do Meksyku. Po wylądowaniu w stolicy kraju odprawy lotniskowe, transfer do hotelu, tam zakwaterowanie, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli) i nocleg.

Dzień 2 
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie historycznego centrum miasta Meksyk. Spacer na Zocalo – największy i najważniejszy miejski plac, przy którym znajduje się Pałac Narodowy, dzisiaj  siedziba prezydenta, z muralami Diego Rivery przedstawiającymi m.in. trzysta lat historii Meksyku. Przejazd do szesnastowiecznej Katedry Metropolitalnej, największej i najstarszej na kontynencie amerykańskim, z barokowymi ołtarzami i kaplicami. Znajduje się tu słynna figura Jezusa od Trucizny, Ołtarz Królów oraz pomnik św. Jana Pawła II. Przejazd na południe miasta do portowej dzielnicy Xochimilco, której kanały wodne pamiętają czasy Azteków, godzinny rejs połączony z kolacją na łodziach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Cd zwiedzanie stolicy – Plac Trzech Kultur – symboliczne miejsce powstania rasy metyskiej. Tutaj upadł ostatni bastion aztecki przed Hiszpanami.  Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – zapoznanie z kompleksem bazylik - Stara Bazylika, Nowa Bazylika z wizerunkiem NMP z Guadalupe. Parafia Antyczna Indian – gdzie pochowany jest Indianin Jan Diego, ten, któremu objawiła się Panienka z Guadalupe. Przejazd do Teotihuacan – jedno z najstarszych i największych miast, rozwijające się między I a VII wiekiem n.e. Dalsze zwiedzanie, m.in. Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli, oraz słynna Droga Zmarłych. Odwiedziny również w warsztacie obsydianu, zapoznanie z zasadami obróbki tego szlachetnego kamienia wulkanicznego. Kolacja przy Piramidach, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd w kierunku Puebla, jednego z piękniejszych miast kolonialnych, słynącego z lokalnych słodyczy i ceramiki.  Po drodze postój w Cholula, tutaj Hiszpanie wybudowali kościół na jednej największych piramid w Ameryce. Przejazd do Tonantzintla, malutkie pueblo – zapoznanie z barokiem indiańskim z niesamowitymi wzorami i kolorami. Dojazd do Puebla. Spacer po centrum miasta – Katedra, Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej, słodka uliczka. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa, jedna z najpiękniejszych i największych w centrum Meksyku z imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Później wizyta w sklepie i warsztacie srebra, zapoznanie z technikami obróbki tego szlachetnego metalu oraz degustacja lokalnego drinka Berta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – kościół Santa Prisca, wybudowany przez ojca dla syna, typowy styl baroku meksykańskiego, przebogate kipiące złotą dekoracją kaplice i Ołtarz Główny. Później Plac Główny Taxco - typowhy centralny plac małego meksykańskiego miasteczka. Po południu przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu. Nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg. 

Dzień 8
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Wieczorem przejazd na skoki Quebrada – jedno z najbardziej zaskakujących widowisk – lokalni śmiałkowie skaczą do oceanu z wysokości około 30 metrow . Nocleg. 

Dzień 9 
Śniadanie. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa (miejsce pamięta czasy Cortesa), byłą to jedna z pierwszych fabryk, która zajmowała się produkcją cukru z trzciny cukrowej. Dzisiaj jest hotelem. Po obiedzie przejazd do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu. 

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd do Muzeum Antropologii – największe i najlepsze Muzeum Kultur Prehiszpańskich, odwiedziny w najważniejszych salach m.in. kultur mieszkańców Tenochtitlan – dzisiejszego Miasta Meksyk, Kultura Teotihuacana, miasto Tula. Przejazd do Bazyliki – msza pożegnalna, obiad. Potem transfer na lotnisko, odprawy i przelot powrotny. 

Dzień 11
Lądowanie w Europie, zakończenie pielgrzymki do Meksyku.

 

10 - 20.05.2023

04 - 14.10.2023

cena od 10 021 zł/os.

 

MIEJSCA WYLOTU: Warszawa

CENA ZAWIERA

 • przeloty do Meksyku i z powrotem wraz z bagażem podręcznym (55x35x25 cm oraz druga sztuka 40x30x15 cm, łącznie 12 kg),
 • przejazdy w Meksyku klimatyzowanym autobusem,
 • noclegi w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • hotele w Acapulco w formule All Inclusive,
 • śniadania oraz obiady i kolacje wg programu,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł),
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł), ,
 • godzinny rejs w Xochimilco połączony z obiadem na statku przy akompaniamencie los mariachis oraz wjazd garbuskami do centrum Taxco.

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodnika w języku polskim w Meksyku, napiwków dla bell-boyów, kierowców i pozostałej obsługi miejscowej, opłat miejscowych oraz słuchawek tour-audio guide dla każdego uczestnika - obowiązkowy koszt 200 USD/os., płatne pilotowi.

 

 W celu dokonania rezerwacji lub jakichkolwiek pytań

proszę skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500