Rzym - Asyż - Loreto - Monte Sant'Angelo - San Giovanni Rotondo - Pietrelcina - Pompeje - Neapol

 

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko, odprawy i przelot do Rzymu. Rozpoczęcie pielgrzymki do Włoch. Po wylądowaniu przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 2 
Śniadanie, wyjazd do Rzymu – Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Potem przejście przez Via Della Conciliazione pod Zamek Anioła, dalszy spacer przez Plac Navona, Panteon do Fontanny di Trevi. Później Koloseum oraz Forum Romanum (oba z zewnątrz). Wizyta w Bazylice Matki Boskiej Większej, zbudowanej w miejscu, gdzie wg tradycji latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza św. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, potem wyjazd do Asyżu - Zwiedzanie Bazyliki Świętego Franciszka z jej słynnymi freskami, Msza św. Następnie spacer po miasteczku - Piazza del Comune z kościołem Matki Boskiej na Minerwie, dom narodzin św. Franciszka i bazylika św. Klary. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, przejazd do sanktuarium w Loreto, Msza Św., wizyta na polskim cmentarzu wojskowym (drugim co do wielkości po Monte Cassino), następnie przejazd do San Giovanni Rotondo na kolację i nocleg.

Dzień 5 
Śniadanie, nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kościół stary z konfesjonałem Świętego, jego cela, słynny krucyfiks. Przejście do kościoła nowego z grobem Świętego w krypcie. Msza św. w San Giovanni Rotondo, Przejazd do Monte Sant’ Angelo. Tam nawiedzenie groty św. Michała Archanioła – jedynego kościoła, który nigdy nie był konsekrowany. Przejazd do San Giovanni Rotondo, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Pietrelciny – rodzinnego miasteczka św. Ojca Pio. Następnie przejazd do Pompejów – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, a później wizyta w ruinach starożytnego miasta, zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. Czas wolny na modlitwę, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie i przejazd do centrum Neapolu – katedra św. Januarego (miejsce związane z cudem zamiany krwi w ciecz), kościół z miejscem pochówku o. Dolindo, kościół Gesu Nuovo z grobem lekarza, dr. Giuseppe Moscatiego, kościół św. Klary, Plac Plebiscytu z kościołem św. Franciszka i pałacem królewskim. Spacer po Spaccanapoli – wąską ulicą przecinającą całe Stare Miasto. Msza św. w Neapolu. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8 
Śniadanie, transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Włoch.

 

terminy: 29.06 - 06.07.2024
27.07 - 03.08.2024
17.08 - 24.08.2024
07.09 - 14.09.2024

cena od 2 999 zł/os.

MIEJSCA WYLOTU: Kraków, Poznań, Warszawa

 

CENA ZAWIERA

  • przelot Polska – Rzym – Polska, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm,
  • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
  • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
  • Msze święte i opiekę duchową,
  • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 6 lub 7 kolacji,
  • Opiekę pilota wycieczek,
  • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł oraz obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł,

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych i wjazdowych do miast, zwyczajowych napiwków oraz słuchawek systemu tour audio guide - obowiązkowy koszt 150 euro/os., płatne pilotowi.

 

 W celu dokonania rezerwacji lub jakichkolwiek pytań

proszę skontaktować się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego na stronie.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500