WIZA - CHINY

Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy ponad termin upływu ważności chińskiej wizy. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.

BEZPIECZEŃSTWO

Mimo odnotowywanego z roku na rok wzrostu liczby czynów kryminalnych, poziom przestępczości w Chinach jest wciąż stosunkowo niski. Najczęstsze są kradzieże kieszonkowe w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w trakcie imprez masowych, w tym m.in. targów, koncertów.

 

Polskie urzędy konsularne mają do czynienia z licznymi przypadkami kradzieży dokumentów podróży. W przypadku utraty paszportu należy natychmiast udać się na najbliższy posterunek policji w celu uzyskania zaświadczenia o kradzieży lub zagubieniu paszportu. Takie zaświadczenie wraz z paszportem tymczasowym wystawionym przez urząd konsularny jest warunkiem wystąpienia o nową wizę chińską na pozostały czas pobytu. 

 

Wymaganie dokumenty:

  • Wypełniony wniosek wizowy (do pobrania tutaj)
  • paszport
  • kopia / skan strony ze zdjęciem z paszportu
  • fotografia
  • kopia rezerwacji biletu
  • kopia rezerwacji hotelu

Dokumenty należy złożyć w jednym z naszych biur.

Cena wizy: 495 PLN

Płatność:

Wpłata na konto bankowe lub w jednym z naszych biur w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku.
W przypadku braku wpłaty wniosek zostanie anulowany.

Konto: Santander Bank Polska nr 79 1090 2705 0000 0001 1509 7465

 

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500