Rzym (m.in. Bazylika św. Piotra, Rzym Barokowy, Koloseum) - Perugia - Siena - San Gimignano - Asyż - Jezioro Trazymeńskie - Florencja - Piza - toskańska winiarnia - Orvieto

Program:

Z pewnością dla wielu z nas hasła: Wycieczki do Włoch oraz Wycieczki do Rzymu są tożsame. Dlatego właśnie wycieczka Rzym – Toskania to nasza najpopularniejsza oferta do Włoch! W 8-dniowym programie staramy się połączyć to, co najpiękniejsze w samym Rzymie ze zwiedzaniem Toskanii, zapewne najpopularniejszego regionem Włoch. A na deser dodajemy kilka perełk w sąsiedniej Umbrii.

Wycieczka do Rzymu to oczywiście kilka godzin spędzonych w Watykanie, pośród potęgi i majestatu najsłynniejszej z rzymskich bazylik. To także spacer przez wspaniałą barokową część Wiecznego Miasta z jej słynnymi fontannami, świątyniami i zaułkami. Ale chcemy również zabrać Państwa do Rzymu mniej znanego – na plac i targowisko Campo dei Fiori z jego niesamowitą, często mroczną historią czy też do rzadziej odwiedzanego Castel Gandolfo.

Druga część naszego wyjazdu to wycieczka do Toskanii. To oczywiście parogodzinny pobyt w jej stolicy, Florencji. To właśnie to miasto stało się kilkaset lat temu jedną z kolebek współczesnej włoskiej kultury, a tutejszy dialekt stał się podstawą dzisiejszego języka włoskiego. Zwiedzanie Toskanii to oczywiście także Piza i Siena. Ale to również Toskania nieco rzadziej odwiedzana – w trakcie wycieczki po Toskanii pokażemy Państwu uroczą Volterrę czy Perugię. Zdegustujemy toskańskie wino w jednej z winnic w okolicy Montepulciano, odpoczniemy też nad Jeziorem Trazymeńskim.

Natomiast w drodze powrotnej do Rzymu zwiedzimy również Orvieto, położone na wysokiej skale z wulkanicznego tufu. Nasza wycieczka do Włoch, do ich centralnej części, nie byłaby pełna bez odwiedzin we wspaniałym Asyżu, położonym w samym sercu pięknej, zielonej Umbrii. Zobaczymy tam nie tylko pamiątki po tutejszych świętych, ale również niesamowite freski szkoły Giotta czy wspaniałe widoki na Umbrię.

Dzień 1
Przyjazd na wybrane lotnisko, odprawy, przelot do Rzymu i rozpoczęcie wycieczki do Włoch. Odprawy włoskie i przejazd do Castel Gandolfo - zwiedzanie Pałacu Papieskiego (z zewnątrz), rozpościerają się wspaniałe widoki na położone poniżej Jezioro Albano. Potem przejazd do hotelu, kolacja (jeśli godzina przylotu na to pozwoli), nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Rzymu. Spacer przez Rzym Starożytny - panorama Forum Romanum z Kapitolu, ulica Fori Imperiali oraz największy amfiteatr Starożytnego Rzymu – Koloseum (z zewnątrz). Wizyta w bazylice św. Janów na Lateranie – miejscu, które przed wiekami było również siedzibą papieży. Później przejście przez Rzym barokowy - Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, wielkim dziełem Gianlorenzo Berniniego, kościół św. Agnieszki, Panteon, Fontanna di Trevi – najbardziej znany wodotrysk w stolicy Włoch, a na koniec ikona Rzymu - Schody Hiszpańskie.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie i przejazd do Watykanu - Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II, spacer przez Via della Conciliazione do Zamku Św. Anioła. Potem spacer przez Campo dei Fiori – tradycyjne rzymskie targowisko.
Po południu spacer przez Perugię (dawne miasto etruskie, które w średniowieczu gościło kilka konklawe) - Corso Vanucci, Piazza Grande z katedrą, fontanna Maggiore, ratusz, opactwo św. Piotra z niesamowitymi malowidłami.
Kolacja i nocleg na pograniczu Umbrii i Toskanii.

Dzień 4
Śniadanie i wyjazd do nieodległego Asyżu, słynącego przede wszystkim z postaci Świętego Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Franciszka z jej słynnymi freskami, przypisywanymi samemu mistrzowi Giotto, lub też jego szkole. Następnie spacer po miasteczku z panoramą zielonej Umbrii u stóp: Piazza del Comune, dom narodzin św. Franciszka i bazylika św. Klary. W ciągu dnia możliwość skosztowania przysmaków umbryjskich. Po południu przejazd nad Jezioro Trazymeńskie, czas na odpoczynek na plaży, spacery, a dla chętnych (płatne indywidualnie) możliwość rejsu po jeziorze. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Sieny - romańska katedra, kościół św. Dominika, Piazza del Campo, czyli plac Sieny, na którym corocznie rozgrywany jest wyścig konny (zwany Palio). Spacer po Via di Città, gdzie znajdują się piękne domy patrycjuszy i wspaniałe pałace.
Po południu przejazd do San Gimignano – miasta „średniowiecznych wieżowców”, wpisanego na listę dziedzictwa Unesco. Spacer: Piazza della Cisterna, Plac Katedralny, kolegiata z unikalnymi freskami. Potem czas wolny przy ulicy Św. Jana z licznymi sklepami z miejscowym rzemiosłem i wyrobami spożywczymi.
Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6
Wczesne śniadanie i przejazd do Florencji – spacer przez miasto – kościół Santa Maria Novella, baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, katedra florencka (z zewnątrz) z kopułą, która jest arcydziełem architektury wczesnego renesansu. Później spacer zaułkami Florencji do kościoła św. Krzyża z grobami słynnych florentyńczyków, m.in. Michała Anioła, Galileusza czy Dantego Alighieri. Przejście na główny plac miasta Piazza della Signoria z pomnikiem Dawida oraz Stary Most (Złotników).
Po południu wizyta w Pizie - Plac Cudów z katedralną dzwonnicą – słynną Krzywą Wieżą (zaczęła osiadać i przechylać się już w trakcie budowy), katedra Matki Boskiej Wniebowziętej oraz baptysterium.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do jednej z tradycyjnych winiarni w okolicy Montepulciano, możliwość degustacji miejscowych win oraz zakupów dla najbliższych w Polsce. Później wizyta w umbryjskim Orvieto - dawnym etruskim mieście wybudowanym na skale, wizyta w katedrze ze słynnymi freskami „Sąd Ostateczny” Luci Signorillego, wybudowana dla papieży studnia św. Patryka oraz spacer po podziemiach miasta. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie i transfer na lotnisko, odprawy włoskie i przelot powrotny. Zakończenie wycieczki do Włoch: Rzym – Toskania.

terminy: 25.05 - 01.06.2024

29.06 - 06.07.2024

cena od 2 899 zł/os.

CENA ZAWIERA

  • przelot do Rzymu i z powrotem, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm,
  • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
  • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
  • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 6 lub 7 kolacji,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł,
  • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych, wjazdowych i paliwowych, zwyczajowych napiwków, ew. przejazdów komunikacją miejską oraz słuchawek systemu tour audio guide - obowiązkowy koszt 180 euro/os., płatne pilotowi.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500